Нові враження від перегляду фільмів

Величезний екран, ідеально налаштована аудіосистема, спеціальна геометрія залу — після перегляду фільмів в IMAX ти більше не захочеш дивитися кіно у звичайних кінотеатрах!

Кінозали IMAX у всьому світі мають унікальне стандартне обладнання та запатентовану геометрію залу, які узгоджуються та надаються компанією IMAX.

Тому кожен фільм (так, саме фільм), зокрема, його зображення та звук, налаштовуються спеціально під зал IMAX. Це є фішкою IMAX та відрізняє від інших кінотеатрів, в яких встановлюється різне обладнання залежно від вибору та бюджету власника кінотеатру. До того ж дистрибьютори надають іншим кінотеатрам універсальні копії фільмів з усередниними налаштуваннями звуку та зображення, яке ніхто не «підганяє» під конкретний кінозал.

У Планеті Кіно кінозали IMAX є у 4 кінотеатрах: у Києві, Львові, Харкові та Одесі. При цьому в одному кінотеатрі ми відкриваємо не більше одного такого кінозалу. Це пов'язано з тим, що обладнання для даної технології є дуже дорогим — вартість одного кінозалу IMAX дорівнює вартості 10 звичайних залів.

«It’s the gold standard and what any other technology has to match up to…»
Крістофер Нолан Режисер фільму «Інтерстеллар»

Чим відрізняється IMAX від звичайних залів?

Imax

Величезний екран спеціальної ввігнутої форми, заввишки з п'ятиповерховий будинок

Екран
Звичайні кінозали

Екран висотою з двоповерховий будинок

Imax

Використання одночасно двох сучасних потужних проекторів забезпечує ідеальний баланс кольорів, а також надчітку та яскраву картинку, яку важко відрізнити від реальності

Зображення
Звичайні кінозали

Для демонстрації фільмів використовуються звичайні кінопроектори, які працюють стаціонарно та не налаштовуються під конкретний фільм

Imax

У кінозалах IMAX ти побачиш до 40% більше зображення завдяки найбільшій роздільності у світі, а надреалістичний ефект 3D досягається використанням одночасно двох окремих відеорядів для правого та лівого ока

Формат
Звичайні кінозали

У звичайних кінозалах фільми представляються у звичайному стандартному форматі зображення з меншою роздільною здатністю системи

Imax

Надпотужна акустична система з ідеально налаштованим звуком для кожного фільму — ти однаково чітко сприймаєш звук з будь-якого місця у залі

Звук
Звичайні кінозали

Використання стандартних аудіосистем та у 4 рази більше сторонніх шумів у кінозалах заважають чистому сприйняттю звуку

Imax

Повний ефект присутності досягається завдяки запатентованій геометрії залу, яка проектується за стандартами IMAX

Геометрія залу
Звичайні кінозали

Звичайні кінозали зазвичай довгі та вузькі, при цьому екран розміщується у дальньому кінці залу, щоб вмістити більшу кількість глядачів

«#bestformatever»
Джей Абрамс режисер фільму
«Зоряні війни: Пробудження сили»

Вражаюче зображення

Кришталево чисте зображення, яке виходить за рамки периферійного зору людини, досягається завдяки використанню унікального обладнання IMAX.

Гігантські екрани спеціально вкривають сріблом для кращого відбивання світла та підвищення яскравості зображення. Вони мають спеціальну ввігнуту форму та сягають у висоту 13 метрів (висота п'ятиповерхового будинку). Це дозволяє глядачам відчувати ефект присутності з будь-якого місця у цьому кінозалі.

Вражаюча якість зображення досягається завдяки покращенню кінострічок технологією цифрового ремастерингу DMR.

Кожен кадр фільму сканується спецільним обладнанням, ретельно оброблюється та покращується, щоб досягти максимальної якості зображення.

Якісну та яскраву кінокартинку, оптимальний баланс колірної температури та чіткість зображення ми отримуємо завдяки двом проекторам IMAX, які працюють одночасно. Проектори обладнані надпотужними ксеноновими лампами, світло яких можне сягнути Місяця!

IMAX — це не просто кінотеатр. Зображення на величезному надчіткому екрані оживає, переносячи тебе у вир подій. В IMAX складно відрізнити картинку на екрані від реальності.

Приголомшливий звук

Гучний вибух, ледь чутний шепіт, гуркіт грому, що відчуваються буквально усім тілом. Завдяки ідеально налаштованим динамікам і їх продуманому розташуванню аудіосистема передає дзвін падаючої голки з такою точністю, що ти легко визначиш, де вона впала. З технологією IMAX ти чітко почуєш кожну ноту музичного супроводу таким, як його задумав композитор.

У співпраці з режисерами звукові доріжки кожного фільму ретельно обробляються, щоб у поєднанні з досконалою акустикою кінозалів IMAX вони справили на тебе незабутнє враження.

«It’s the gold standard and what any other technology has to match up to…»
Крістофер Нолан режисер фільму «Інтерстелар»

Максимальний ефект присутності

Кожен кінозал IMAX створюється за індивідуальним проектом, який узгоджується зі спеціалістами IMAX.

Зали IMAX проектуються таким чином, щоб розмістити глядачів не тільки ближче до екрану, але й у кращій позиції по відношенню до нього. Тож де б ти не сидів, переглядати фільм буде комфортно.

Проекційна система знаходиться під постійним online наглядом інженерів IMAX, все обладнання під’єднано до центрального серверу IMAX, який налаштовує зображення у режимі реального часу, постійно забезпечуючи найкращу якість відтворення.

«IMAX provides a one-of-a-kind movie going experience to audiences all over the world»
Джастін Лін режисер фільму «Стартрек: за межами всесвіту»

Це не тільки 3D

Фільми в IMAX однаково ефектно виглядають як у 2D, так і у 3D-форматах. Для їх показу використовується абсолютно однакове обладнання IMAX. Показувати фільм у 3D або 2D-форматі — вирішує режисер та творці фільмів, IMAX в свою чергу робить все можливе, щоб фільм виглядав та відчувався максимально ефектно у будь-якому форматі (2D або 3D).

Зображення у фільмах у 2D-форматі (будь-то IMAX або звичайний кінотеатр) — завжди більш яскраве, контрастне та насичене кольорами, ніж у 3D. Це пояснюється тим, що для створення 3D-ефекту використовуються поляризаційні фільтри та окуляри, які зменшують кількість світла від проекторів.

Багато режисерів (включаючи, наприклад, Крістофера Нолана, палкого прихильника технології IMAX) віддають перевагу саме 2D-формату, оскільки вважають об'ємне зображення не потрібним для того, щоб донести до глядачів свої ідеї.

Ексклюзивні версії фільмів у

Часто для зйомок епічних сцен у найкрутіших блокбастерах режисери використовують камери IMAX. Наприклад, такі сцени присутні в нових епізодах Зоряних Війн, у Темному Лицарі, Бетмен проти Супермену. Також всі документальні фільми IMAX знімаються камерами IMAX.

Камера IMAX — це супер передова технологія, яка побувала на вершині Евересту, занурювалася на саме дно океану і, навіть, літала у космосі. Протягом більше 40 років, камери IMAX залишалися вінцем інженерної думки та відомі як найкращі інструменти преміум кіновиробництва на сьогоднішній день.

За допомогою камер IMAX досягається найбільша роздільна здатність зображення у світі, а також створюються спеціальні версії фільмів, в яких можна побачити до 40% більше зображення на екрані. Відчути та побачити все це можна лише у залах IMAX.

Фільми у технології